Historia tego obrazu, w pewnym sensie, podobna jest do innych – przemalowałem go właśnie trzeci raz. Odkąd pamiętam poprawiałem wcześniej namalowane obrazy. Czasem zmieniam je nawet kiedy wisiały już na wystawie. Tak było z moim dyplomem. Komisja egzaminacyjna weszła do sali a ja zakręcałem tubki z farbą. Przemalowałem też kiedyś obraz, który sprzedał się na aukcji internetowej – w rezultacie nie sprzedał się. Po prostu po roku przestał mi się podobać. Nie wiedziałem, że wystawią go na sprzedaż drugi raz. Z filmami mam podobnie. Jak już je pokażę w galerii, to na otwarciu wystawy wyglądają inaczej niż na jej zamknięciu. Ciągle bym coś poprawiał.

Wracając do zamieszczonej reprodukcji, być może poprzednie wersje tego obrazu były lepsze (2017, 2019) – dlatego ich nie zamieszczę. Przemalowałem, bo nie było na nich widać tytułowych „rowerów”, i trochę mi to przeszkadzało. Ostatecznie nadal ich chyba nie widać, bo zmieniły się w symbol nieskończoności. Z jej powodu wolę jednak tę wersję od poprzednich.

 

****

Piotr Kotlicki (1972) Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Hungera. Wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Malarz, autor filmów video. Mieszka w Łodzi.

****

Piotr Kotlicki, „Bike stories”, 41 x 33 cm, 2017-2020 r.

Patronite