Miej Miejsce to obywatelski portal o tematyce kulturalno-społecznej, który działa nieprzerwanie od 2013 r. W centrum naszych zainteresowań znajdują się: sztuka współczesna, zaangażowany teatr, alternatywna muzyka, rozwój współczesnych miast i urbanistyka.

Zajmujemy się opisywaniem, diagnozowaniem i promowaniem polskiej kultury, a w centrum naszych zainteresowań znajdują się: sztuka współczesna, zaangażowany teatr i niezależna muzyka. Korzenie działalności Miej Miejsce wyrastają ze społecznych projektów realizowanych w Łodzi przez artystę i aktywistę Marcina Polaka. Ważne jest dla nas inicjowanie debaty publicznej i wspieranie dialogu obywatelskiego w sprawach związanych z urbanistyką, rozwojem współczesnych miast i kryzysem klimatycznym.

Od lat współtworzymy Miej Miejsce z czytelniczkami i czytelnikami, skupiając wokół naszych kanałów komunikacji zaangażowaną i oddaną społeczność. Prowadzimy ożywione dyskusje na Facebooku, a na łamach portalu publikujemy artykuły cenionych społeczników i aktywistek, które nierzadko budzą szeroki oddźwięk i stanowią zaczyn zmian w Łodzi oraz Polsce. Wśród naszych stałych odbiorców jest wielu liderek i liderów opinii, który dzielą się treściami z Miej Miejsce w swoich środowiskach, co ułatwia szybkie i skuteczne rozprzestrzenianie się ważnych informacji i idei.

Jesteśmy jednym z nielicznych miejsc publikacji ogólnodostępnych, darmowych treści wysokiej jakości, przygotowanych przez profesjonalistów o dużym dorobku artystycznym, dziennikarskim i naukowym. Publikujemy recenzje, rozmowy, eseje, komentarze i felietony autorstwa znanych dziennikarek i dziennikarzy kulturalnych, wybitnych naukowczyń i naukowców czy młodych, utalentowanych krytyczek i krytyków sztuki.

Pisali dla nas: Mike Urbaniak, Karolina Sulej, Stach Szabłowski, Olga Drenda, Jacek Świąder, prof. Maria Poprzęcka, Hanna Wróblewska, prof. Tomasz Majewski, Marta Czyż, prof. Iwona Demko i wiele innych świetnych osób.

 

Wspierają nas < 3: 

Maciej Łuczak, BWA Warszawa, Ania-Maria Wolniak, Kozi Kozłowska, Jarek Ogrodowski, Wojtek Makowski, Magdalena Milewska, Łukasz Biskupski, Ewa Ciszewska, Katarzyna Słoboda, Piotr Kotlicki, Igor Owczarek, Aneta Dalbiak, Jerzy Grzegorski, Grzegorz Borkowski, Jarosław Stegliński, Tomasz Matuszak, Anna Łazar, Agnieszka Rejniak-Majewska, Łukasz Jastrubczak, Fryderyk Bojdo, Ma CZ, Justyna Smolińska, Maria Łukomska, Daniel Muzyczuk, Artur Chrzanowski, Kosma Nykiel, Krzsztf Krzsztf, Adam Brajter, Ryszard Gawroński, Marcin Garncarek, Natalia Królikowska, Tomasz Rodowicz, Piotr Kownacki, czachorstudio, Ewa Twardowska, Mateusz Krauze.